Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü etkinlikleri kapsamında sahnelenen ‘Bir ölür, bin diriliriz’ isimli tiyatro oyunu, Cebelibereket Kültür Merkezi’nde yoğun ilgi gördü. Oyun, 1920’li yıllarda Osmaniye’nin Cebelibereket olduğu dönemde yaşanan yokluk ve savaş mücadelesini anlatırken, her sahnesinde farklı bir duygu yansıttı ve tiyatro severlerden tam not aldı. Oyunun sonunda verilen ‘Bir ölür bin diriliriz’ mesajı ve Türk bayrağı sahnesi ise duygusal anlar yaşattı.